Category: Opinione

Ju nuk jeni brenga e Albin Kurtit, vota juaj është
Opinione

Ju nuk jeni brenga e Albin Kurtit, vota juaj është

Shkruan: Hykmete Bajrami Sot, në emër të mirëqenies së fëmijeve Qeveria e dështimve dhe e korrpucionit filloj zyrtarisht fushatën me ”skema për blerje të votave”. ... Read More

Të ndalet shkatërrimi i shtetit
Opinione

Të ndalet shkatërrimi i shtetit

Shkruan: Besnik Tahiri Tri ligjet e sotme do të godasin demokracinë dhe zërin e lirë, duke shkaktuar dëme afatgjate për institucionet e pavarura kushtetuese, duke ... Read More

Basha: E kuptoj që Sali Berishës i ka mbetur vula në dorë dhe i duhet të rishpikë armiq të jashtëm e të brendshëm
Opinione

Basha: E kuptoj që Sali Berishës i ka mbetur vula në dorë dhe i duhet të rishpikë armiq të jashtëm e të brendshëm

Shkruan në Facebook Lulzim Basha E kuptoj që Sali Berishës i ka mbetur vula në dorë dhe i duhet të rishpikë armiq të jashtëm e ... Read More

Lufta dhe paqja, si ta lexojmë krizën rajonale në këtë pjesë të Evropës?
Opinione

Lufta dhe paqja, si ta lexojmë krizën rajonale në këtë pjesë të Evropës?

Shkruan: Albert PRENKAJ Leximi i një krize rajonale, ndërveprimet në mes vendeve të kësaj pjese të Europës, medoemos duhet të analizohet nga prizmi kompleks i ... Read More